Zabiegi na twarz

Zabiegi kosmetyczne

Pielęgnacja dłoni

Zabiegi kosmetyczne brwi i rzęs

Regulacja brwi oraz henna na brwi i rzęsy

Brwi mogą dodać twarzy prawdziwego charakteru i naprawdę zmienić jej wygląd. Pod warunkiem jednak, że będą wyglądały naprawdę dobrze. Aby tak było, niezbędna jest ich odpowiednia regulacja. Przydatne może być także przyciemnienie ich henną. Tą ostatnią można z powodzeniem stosować również na rzęsy. Jak przebiegają wszystkie te zabiegi? O tym poniżej.

Na czym polega regulacja brwi?

Najważniejsze jest to, by w czasie regulacji brwi nie popełniać typowych błędów, bo ich nadmierne wyskubywanie może wyglądać niezbyt dobrze, ale nieatrakcyjny będzie także zupełny brak ich regulacji. Łuk brwiowy, jego grubość oraz kształt, zawsze trzeba dopasować do kształtu twarzy. I tak na przykład:

  • w twarzy okrągłej - najlepsze będą brwi długie i lekko skierowane ku górze,
  • w twarzy prostokątnej - brwi powinny zaczynać się nieco dalej od nasady nosa, powinny być też dość grube, 
  • w twarzy zwężającej się ku dołowi - najładniej wyglądać będą brwi o średniej grubości, delikatne uniesione w połowie swojej długości,
  • w twarzy o szerokiej szczęce, zwężającej się ku górze - najbardziej korzystnie wyglądać będą dość grube brwi w kształcie łuku.

Dla ułatwienia, wybrany kształt brwi można narysować na twarzy kredką. Regulację brwi dobrze jest zacząć od obłożenia ich lodem (przez ściereczkę), co zmniejszy odczuwanie bólu. Wyrywanie brwi odbywa się zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, a te usuwa się pojedynczo. Włosków lepiej nie podcinać, bo to pobudzi je do bardziej intensywnego odrastania. Wyrywanie zaś je osłabi - w efekcie opóźniając ich ponowne pojawianie się. Taki zabieg pozwala na uzyskanie pięknego i regularnego kształtu brwi oraz na osłabienie włosków niechcianych.

Henna brwi oraz rzęs

Już od jakiegoś czasu w makijażu bardzo ważne są brwi, które wymagają dość mocnego podkreślenia. Aby się tym codziennie nie martwić (lub wtedy, gdy posiada się dość rzadkie brwi), doskonałym rozwiązaniem staje się henna na brwi. Jej nałożenie jest zabiegiem prostym i pomaga w uzyskaniu naprawdę pięknego koloru. Jeśli chodzi o brwi henna może być nałożona w gabinecie kosmetycznym, ale także samodzielnie - w domu. Produkty dostępne w sklepach mają różne kolory i można je dostać w kilku postaciach:

  • proszku (który należy zmieszać z wodą utlenioną),
  • kremów,
  • żeli.

Przed ostatecznym użyciem henny, najlepiej do 24 godzin wcześniej, dobrze zrobić test alergiczny (np. za uchem) i sprawdzić reakcję skóry. Samo nałożenie henny na brwi oraz rzęsy powinno być prowadzone zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją. Najważniejsze, by henna nie dostała się do oczu. Zaś sposobem na to, aby nie zabarwić skóry jest posmarowanie jej tłustym kremem, a jeśli w grę wchodzi henna na rzęsy, to na dolną powiekę najlepiej położyć płatek kosmetyczny lub gazę. Hennę należy nakładać tak, by jak najmniej dotykać skóry pomiędzy włoskami brwi (bo będzie wyglądać to później bardziej naturalnie). Na rzęsach i brwiach trzyma się ją maksymalnie 10 minut, a później zmywa wilgotnym wacikiem. Henna rzęs i brwi to zabieg, który na 2, a nawet 3 tygodnie likwiduje problem wykonywania codziennego makijażu, bo włoski oraz rzęsy mają piękny i pożądany kolor.

 

Używamy kosmetyków ronomowanych firm: