Zabiegi na twarz

Zabiegi kosmetyczne

Pielęgnacja dłoni

Depilacja

Rodzaje depilacji

Depilacja jest zabiegiem, który ma na celu usunięcie owłosienia. Jest to zabieg kosmetyczny znany od tysięcy lat, choć wiele osób będzie wiązało jego narodziny głównie z miniony stuleciem. Depilacja może odbywać się różnymi metodami, w różnych odstępach czasowych. Wszystko zależy od rodzaju skóry i od owłosienia. Obecnie można wyróżnić stałe i czasowe formy depilacji. Jak łatwo się domyśleć te czasowe trzeba powtarzać co jakiś czas, natomiast stałe pozwalają usunąć część lub całość owłosienia bezpowrotnie.

Co można sobie wydepilować?

Na to pytanie jest jedna, krótka i konkretna odpowiedź: wszystko. Obecnie w gabinetach kosmetycznych usługi obejmują depilację począwszy od wąsika, a skończywszy na nogach. Najpopularniejszymi zabiegami, na które decydują się panie odwiedzające salony kosmetyczne jest depilacja bikini, nóg oraz pach. Są to miejsca, gdzie owłosienia pojawia się najwięcej i jest ono najbardziej widoczne. Ponadto w zależności od potrzeb można zdecydować się na takie zabiegi jak depilacja rąk, nóg, depilacja wąsika oraz innych miejsc, które sprawiają kłopot w tej sferze. O ile depilacja wąsika, nóg i pach jest łatwiejsza i panie często decydują się na depilację w domu, o tyle depilacja bikini może nastręczyć sporo trudności, zwłaszcza jeśli chodzi o bikini brazylijskie. Chcąc posiadać świetnie wydepilowane strefy intymne, depilacja brazylijska jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż zapewnia gładkość także w tych trudno dostępnych miejscach. Jeżeli chodzi o ręce jest to najrzadziej depilowane miejsce. Wynika to po prostu z tego, że znaczna część kobiet posiada na rękach na tyle słabe włosy, że są mało widoczne i ich depilacja jest zbędna.

Depilacja woskiem

Depilowanie woskiem, jest bardzo popularną metodą już od wielu lat. Jej główną zaletą jest długo utrzymujący się efekt gładkich nóg i innych części ciała. Jest to zabieg, który utrzymuje się kilka tygodni w zależności od rodzaju skóry i włosów. Kolejnym aspektem, który przemawia za wybraniem tego rodzaju depilacji jest stosunkowo niska cena w stosunku do czasu utrzymujących się efektów. Ponadto depilację woskiem można wykonać samemu w domu, co dodatkowo obniży koszty. Jednak najlepiej udać się do salonu, który zapewni precyzję i profesjonalizm, a jednocześnie dobierze kosmetyki odpowiednio do naszej skóry. Depilacja woskiem na ciepło polega na nałożeniu ciepłego wosku na obszar, który chcemy wydepilować, przyklejeniu papieru (specjalnego papieru do depilacji woskiem), a następnie zerwaniu go po zastygnięciu wosku. Druga opcją jest depilacja woskiem na zimno. Taki zabieg wykonuje się za pomocą specjalnych plastrów ogrzewanych w rękach. Są one dostępne w drogeriach stacjonarnych i internetowych, sklepach kosmetycznych itp. Przy depilacji woskiem należy pamiętać, że nie zmywa się resztek wosku wodą lub alkoholem. Do tego celu powinno się wykorzystywać oliwkę lub specjalny olejek, dodatkowo taki zabieg po depilacji pomoże złagodzić podrażnienia. Depilacja za pomocą wosku ma wiele zalet, jednak nie należy zapominać, że przynosi także ból podczas zabiegu oraz zaraz po jego wykonaniu. Wówczas lepiej ograniczyć stosowanie kosmetyków i dać skórze odetchnąć i dojść do siebie.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa należy do stałych metod usuwania owłosienia. Polega ona na wykorzystaniu wiązki światła lasera, który wnika głęboko w skórę i niszczy cebulkę włosa wraz z jego korzeniem. Laserowe usuwanie owłosienia obrosło pewnymi mitami, z tego względu wiele osób obawia się wykonywania tego zabiegu, choć na stałe gwarantuje on gładką skórę i oszczędza nasz czas, który trzeba by było poświęcić na depilację. Jest to zabieg bezpieczny dla naszej skóry. Zatem można wykonywać go nawet w delikatnych partiach ciała takich jak okolice bikini, pach oraz ust. Oczywiście należy liczyć się z tym, ze depilacja laserowa bikini może przynieść odrobinę bólu i podrażnień. Jednakże nie jest to ból na tyle straszny, że nie można go znieść lub utrudnia on późniejsze normalne funkcjonowanie. Warto wiedzieć także, że by pozbyć się większości owłosienia należy powtarzać zabieg depilacji laserowej mniej więcej co kilka tygodni aż do uzyskania odpowiednich efektów, które daje zazwyczaj 5-6 zabiegów. Niestety cena depilacji laserowej jej znacznie wyższa niż innych metod. Uwarunkowana jest obszarem jaki chcemy wydepilować, naszym owłosieniem itp. Potencjalne koszty najlepiej sprawdzić w salonie kosmetycznym.

Używamy kosmetyków ronomowanych firm: