Zabiegi na twarz

Zabiegi kosmetyczne

Pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni

Profesjonalna pielęgnacja dłoni

Piękne i zadbane dłonie oraz paznokcie są ozdobą każdej kobiety. W wielu wykonywanych przez panie zawodach to właśnie dłonie zwracają na siebie uwagę i przyciągają wzrok innych osób - dlatego też tak ważne jest, aby we właściwy sposób pielęgnować dłonie i paznokcie. Można robić to samodzielnie, ale można też udać się na manicure do gabinetu kosmetycznego. 

Manicure - kiedy sobie na niego pozwolić? 

Manicure powinien być przez nas wykonywany tak często, jak tylko mamy na to ochotę. Jest to zabieg pielęgnacyjny, dzięki któremu można profesjonalnie zatroszczyć się o dłonie i paznokcie tak, aby wyglądały na zadbane i schludne. Jednakże, manicure może być wykonywany w różny sposób, na przykład poprzez: 

  • Manicure japoński - przede wszystkim jego cechą charakterystyczną jest bardzo mocne nabłyszczenie płytki paznokcia. Jednocześnie zabieg skupia się także na wypielęgnowaniu skórek, odsunięciu ich lub wycięciu, a także odpowiednim ich odżywieniu. Płytka paznokci zostaje wzmocniona, a dzięki temu wygląda zdrowiej i piękniej. Do wykonania takiego zabiegu wykorzystuje się dedykowane preparaty w postaci proszków lub też specjalnych past. Manicure może być stosowany jako zabieg regeneracyjny. 
  • Manicure klasyczny - trudno o coś bardziej rutynowego od dobrze wszystkim znanej klasyki. Podczas tego zabiegu wypielęgnowane zostają skórki, a paznokcie zostają skrócone na odpowiednią długość, a następnie nadawany jest im konkretny kształt. Polerowana jest też płytka paznokci, możliwe jest też wykorzystanie oliwki lub też kremu nawilżającego. Po skończonym zabiegu dopełnieniem całości może być pomalowanie paznokci lakierem. 
  • Manicure hybrydowy - oczywiście, na samym początku również trzeba w odpowiedni sposób zająć się skórkami, a także nadać paznokciom odpowiedni kształt. Następnie wykonywany manicure opiera się o specjalnego rodzaju lakiery, które muszą być warstwa po warstwie utwardzane w specjalnej lampie UV. Paznokcie hybrydowe są odporne na złamania, lakier ten też się nie kruszy i nie odpryskuje. Hybrydy można wykonać w dowolnym kolorze, gdyż na rynku dostępnych jest bardzo wiele specjalistycznych lakierów do tego celu. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około 3-4 tygodnie. Kiedy pojawia się już spory odrost płytki paznokcia lakier trzeba usunąć. Można to zrobić samodzielnie w domu lub też w gabinecie kosmetycznym. Ten rodzaj manicure będzie idealny dla pań, które lubią lakiery trwałe i chcą na dłużej cieszyć się pięknymi paznokciami. 

Oprócz wyżej wspomnianych zabiegów na dłonie i paznokcie ciekawym zabiegiem jest też parafinowanie dłoni. Po wykonanym peelingu i wmasowaniu preparatu pielęgnacyjnego należy zanurzyć całe dłonie w parafinie, a następnie ubrać specjalne rękawiczki i odczekać chwilę, aż parafina odpowiednio zadziała na nasze dłonie. Zabieg ten sprawia, ze skóra dłoni jest wyjątkowo miękka, nawilżona i przyjemna w dotyku. To także wspaniały sposób na to, aby po naszych dłoniach nie było znać upływu czasu. Parafina na dłonie ma też działanie regeneracyjne.

Używamy kosmetyków ronomowanych firm: