Zabiegi na twarz

Zabiegi kosmetyczne

Pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja stóp

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne stóp

Panie dużo uwagi przykładają do wyglądu swoich dłoni – dbają o miękko skórę i nienaganny manicure. Tymczasem równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja stóp. Aby cieszyć się gładką skórą na piętach oraz zadbanymi paznokciami, można skorzystać z kilku podstawowych zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne.

Pedicure klasyczny

Pedicure klasyczny jest zabiegiem pielęgnacyjnym obejmującym kilka etapów takich jak opiłowanie paznokci, odsunięcie skórek czy pomalowanie płytki paznokcia. Pedicure polecany jest przede wszystkim paniom, których stopy są zaniedbane lub mają nieestetyczny wygląd. Zalecany jest także gdy panie lub panowie pragną odświeżyć i upiększyć wygląd stóp. Dzięki zabiegowi można poprawić kondycję stóp oraz zyskać większy komfort. Na pierwszym etapie zabiegu paznokcie są skracane i wyrównywane za pomocą pilnika lub frezarki. Pedicurzystka opracowuje też skórki, odsuwając je lub wycinając cążkami, by następnie bruzdy wypolerować za pomocą frezów. Kolejny krok to usunięcie nieestetycznych zrogowaceń naskórka za pomocą profesjonalnej frezarki. Dopełnieniem zabiegu jest peeling mający zapewnić zdrowy wygląd stóp, a niekiedy również masaż trwający kilka minut. Na koniec pedicurzystka maluje paznokcie na wybrany przez klientkę kolor.

Pedicure hybrydowy

Pedicure hybrydowy różni się od klasycznego ostatnim etapem, czyli nakładaniem lakieru. W tym wypadku stosuje się bowiem lakier, który utwardzany jest przez specjalną lampę. Konieczne jest nałożenie kilku cienkich warstw – przeźroczystej bazy, dwóch do trzech warstw koloru, a na koniec bezbarwnego topu. Hybryda na stopach nie tylko dobrze się prezentuje, ale także daje gwarancję, że paznokcie będą wyglądać idealnie nawet do 3 tygodni. W przypadku lakierów hybrydowych nie trzeba też czekać, aż lakier wyschnie. Zaraz po utwardzeniu topu można założyć buty bez obaw, że wpłynie to na wygląd pomalowanych paznokci. Pedicure hybrydowy jest zalecany tym paniom, które chcą przez długi czas cieszyć się nienagannym wyglądem swoich stóp.

Parafina na stopy

Jednym z popularnych sposobów na pielęgnację stóp jest parafina kosmetyczna. Pozwala ona uzyskać efekt widocznie wygładzonej skóry, piękniejszych paznokci, a także zmiękczyć i zregenerować naskórek. Wszystko za sprawą ciepła, które umożliwia przeniknięcie wartościowych substancji kosmetyków w głąb skóry. Zabiegi parafinowe można stosować przez cały rok. Pozwalają one zlikwidować szorstkość skóry, przywrócić jej miękkość, a także elastyczność. Parafina na stopy polecana jest przede wszystkim osobom zmagającym się z problemem pękających pięt, szorstkiej skóry, jak również nieestetycznego wyglądu stóp.  Zabieg przeprowadzany w salonach kosmetycznych składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest złuszczenie martwego naskórka, po którym następuje nałożenie środka pielęgnacyjnego. Na dalszym etapie stopy zanurzane są w naczyniu z podgrzaną parafiną. Później wystarczy już tylko odczekać kilkanaście minut, zmyć parafinę, a stopy posmarować specjalnym serum. Po zabiegu skóra staje się napięta, elastyczna i gładka, a ponadto poprawia się wygląd paznokci. Parafina przywraca skórze zdrowy i zadbany wygląd, rewitalizuje ją i intensywnie nawilża. Osoby mające tendencję do pękających pięt, powinny po zakończeniu kuracji codziennie stosować kremy nawilżające. 

Używamy kosmetyków ronomowanych firm: